Metalac odigrao nerešeno (0:0) sa Vojvodinom (VIDEO)

Bez golova u Gornjem Milanovcu

U prvoj utakmici 24. kola fudbalske Superlige Srbije Metalac I Vojvodina su u Gornjem Milanovcu odigrali nerešeno 0-0. Susret je obeležio veliki broj prilika za obe ekipe ali su mreže ipak ostale netaknute. U narednom kolu Metalac gostuje ekipi Radnika u Surdulici dok se Vojvodina u Beogradu sastaje sa Radom.

Dobra fudbalska predstava u Gornjem Milanovcu u kojoj su nedostajali samo golovi. Prvi su pripretili gosti u 18. minutu. Meleg je izveo slobodan udarac ali je Vukčevićev pokušaj glavom završio daleko od gola. 8 minuta kasnije preti Metalac. Bio je to dobar napad po desnoj strani koji je udarcem glavom završio Milovanović. Ipak bio je neprecizan. Odlična prilika za Vojvodinu u 29. minutu. Trujić se sjajno oslobodio svog čuvara i krenuo ka golu, ali je Simović uklizao u poslednjem trenutku i izbio loptu u korner. U 38. minutu stopostotna šansa za Metalac. Otašević se izborio za loptu sa desne ivice šesnaesterca Vojvodine i uputio oštar pas na prvu stativu, gde je Milovanović šutirao iz prve, ali je Perić sjajno reagovao i sačuvao mrežu Vojvodine.

U nastavku prva šansa za domaće I to u 54. minutu. Otašević je bio u dobroj poziciji ali je odlični intervenisao Perić I izbacio loptu u korner. Samo minut kasnije prilika za Novosađane. Babić se driblingom lepo oslobodio svog čuvara i uputio plasirani udarac, ali je bio zamalo neprecizan.

Vojvodina je u 82. minutu postigla gol, loptu u mrežu poslao je Milan Pavkov, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.
 Minut kasnije dobru priliku za Metalac propustio je Mladenović, koji je šutirao iskosa sa leve strane, ali je Perić bio oprezan i odbranio taj udarac. U trećem minutu sudijske nadoknade stopostotna prilika za Vojvodinu. Babić je izveo korner, a Miletić glavom sa tri metra prebacio čitav gol. Na kraju ostalo je Metalac – Vojvodina 0-0.

Milanovčani su sa 26 bodova trenutno na 11 mestu na tabeli a u narednom kolu se u Surdulici sastaju sa domaćim Radnikom. Vojvodina je na 4-om mestu sa 37 bodova a sledećeg vikenda će na Banjici igrati sa Radom.