Futsal: Triler u Kragujevcu

FUTSAL, 13. kolo Druge lige, grupa Zapad TRILER U KRAGUJEVCU Ekonomac B – Metalac Kolorado 4:6 (2:2) Ekonomac

FUTSAL, 13. kolo Druge lige, grupa Zapad

TRILER U KRAGUJEVCU
Ekonomac B – Metalac Kolorado 4:6 (2:2)

Ekonomac B jedna je od malobrojnih ekipa koja je u dosadašnjem toku prvenstva uspela da parira Cirkuzantima i odigra nerešeno (u jesenjem delu bilo je 2:2 u Brezi), pa je gostovanje u kragujevačkoj Drugoj gimnaziji u redovima Metalac Kolorada shvaćeno s posebnim respektom. Ovaj pritisak, ali i imperativ trijumfa zbog bodovne trke za vrh tabele sa Partenonom i Ivanjicom, kao i neigranje nekoliko važnih igrača, dodatno su doprineli tome da Milanovčani uđu u novi duel nimalo rasterećeni. Ipak, početkom meča Cirkuzanti su jasno stavili do znanja protivniku zbog čega su došli. Prvo Lalić pogađa mrežu domaćih u šestom, da bi na 0:2 povisio Stefan Petrović u četrnaestom minutu. Agilni i disciplinovani izabranici nekadašnjeg prvotimca Ekonomca, Ivice Marinkovića, tada su uključili svoj turbo pogon, pa u osamnaestom minutu Lazović smanjuje na 1:2, da bi Antić u samom finišu poluvremena poravnao rezultat. Start drugog dela utakmice ne donosi promene. Domaćini ne gase motore i dolaze u vođstvo od 2:3 golom Vuletića u dvadeset prvom minutu. Upravo tada Metalac Kolorado pokazuje zašto ove sezone raspolaže sa najzrelijom postavom ikada. Ne podleže gubitku povoljnog rezultata, već uz jasne smernice trenerskog tandema Vuksanović-Jovanović, gradi svoju igru i ide na pobedu. Do izjednačenja Milanovčani stižu prvo golom Milankovića u dvadeset sedmom minutu. Već u narednom, Spasojević vraća vođstvo Ekonomcu, da bi odmah potom Sredojević doneo novo izjednačenje za 4:4. Uporni Kragujevčani do kraja ipak nisu imali dovoljno goriva i ideja za novi preokret, pa Cirkuzanti dolaze do 4:5 novim golom Petrovića u tridest šestom minutu. Tačku na i ove drame u gostima stavlja Lalić tri minuta pred kraj za konačnih 4:6. Cirkuzante u narednom periodu očekuju nimalo laka iskušenja. Kao osvajači Kupa Zapadne Srbije, u pohodu na što bolji rezultat u Kupu države najpre u četvrtak dočekuju u Brezi prvoligaško Vranje, a potom se u nedelju na istom mestu bore za nove bodove protiv Župskog Rubina iz Prijepolja.