Juniorski tim KK “Mladost” iz Čačka ubedljivo savladao leskovački “Actavis”

Juniori “Mladosti” su ubedljivo savladali “Actavis” iz Leskovca rezultatom 89:52. Tako je domaći tim u potpunosti opravdao ulogu

Juniori “Mladosti” su ubedljivo savladali “Actavis” iz Leskovca rezultatom 89:52. Tako je domaći tim u potpunosti opravdao ulogu favorita i zasluženo stigao do devetog trijumfa u sezoni. Nastavljaju borbu za play off.

Mladost je odlično otvorila meč i veoma brzo stigla do dvocifrene prednosti. Posle prvih deset minuta na semaforu je stajalo 25:11. Uporni i korektni gosti iz Leskovca uzvraćali su donekle u drugom periodu koji rešavaju u svoju korist rezultatom 16:19, ali nedovoljno da bi ostvarili trijumf na gostujućem parketu.

“Mislim da igranje Prve srpske regionalne lige i ove Juniorske lige Srbije, gde ista ekipa igra oba takmičenja, polako uzmia danak i da smo iz vikenda u vikend sve umorniji, ali to nije opravdanje da odigramo  ovako loš meč. Već u drugom poluvremenu se osetilo da nemamo ni snage ni energije da napravimo nešto više”, rekao je nakon meča trener gostujuće ekipe KK “Actavis Academy” Zoran Kostadinović.

U nastavku utakmice na parketu sportske dvorane Mladost postojao je samo jedan tim. Prednost juniora Mladosti rasla je iz minuta u minut, da bi u jednom trenutku iznosila čitavih 40 poena. Na kraju zaslužena i više nego ubedljiva pobeda Mladosti, koja je još jednom potvrdila da do sada ostvareni rezultati nisu slučajni.

Srđan Starčević, junior KK “Mladost”, čestitao je svojoj ekipi na borbenosti tokom čitave utakmice ali i protivniku na fer i korektnoj igri, dok je pomoćni trener Mladosti, Uroš Mijalović, sumirao utakmicu rekavši da je od starta njegova ekipa dobro počela ovaj meč –“Od starta smo dobro počeli. Imali smo 14 razlike u prvoj četvrtini, a u drugom priveli lagano utakmicu do pobede. Drago mi je da je imalo dosta poena sa klupe, 36. Odgovaraće nam ova pauza da bismo se pripremili za dalje takmičenje, s obzirom da igramo i Drugu srpsku regionalnu ligu”.

Tim Mladosti je u potpunosti opravdao ulogu favorita i zasluženo stigao do devetog trijumfa u sezoni rezultatom 89:52. Dvocifreni za domaći tim bili su Radovanović, Lazarević i Dragićević.