Polaganjem venaca predstavnika Grada Čačka i Udruženja koja neguju tradiciju srpskog naroda, kod Spomenika 4 vere na čačasnkom groblju, danas je obeležen Dan primirja u Prvom svetskom ratu. Ovaj dan se proslavlja širom sveta kao sećanje na kraj krvavog i mukotrpnog rata i u Srbiji od 2012. godine ima status državnog praznika. Spomenik 4 Vere, jedinstven u svetu po tome sto je obeležje i pobednika i poraženih učesnika rata svih vera, ujedno je i simbol slobode, jedinstva i pomirenja.
Prvi svetski rat je trajao četiri godine i do tada je bio najveći u istoriji, a primirje između Centralnih i sila Antante potpisano je 11. novembra 1918. godine u 11 sati. Na jednoj strani (Centralne sile) borile su se Nemačka i Austrougarska, a na drugoj strani, (sile Antante) su bile Rusija, Francuska i Velika Britanija. Primirje u Prvom svetskom ratu je potpisano u Francuskoj, u specijalnom vagonu maršala Ferdinanda Foša i bilo je na snazi sve do zaključivanja konačnog mirovnog sporazuma u Versaju 28. juna 1919. godine. Dragocenu slobodu Srbija je platila sa 1300000 žrtava, 500.000 vojnika i 800 hiljada civila i postala zemlja sa najviše stradalih tokom rata.
Dan primirja se u Srbiji se obeležava uz nošenje bedža, kombinaciju Ordena albanske spomenice i Natalijine ramonde koji nosi ime po kraljici Nataliji Obrenović. Poznat je i kao cvet feniks, jer čak i kada se potpuno osuši, ako se zalije može da oživi, što simbolizuje uzdizanje srpske države iz pepela posle Prvog svetskog rata.