DS u koaliciji samo sa odgovornima

Saopštenje za javnost GrO DS Čačak: Povodom sve češćih medijskih natpisa o izbornim kalkulacijama političkih stranaka u Čačku,

Saopštenje za javnost GrO DS Čačak:

Povodom sve češćih medijskih natpisa o izbornim kalkulacijama političkih stranaka u Čačku, Gradski odbor Demokratske stranke Čačak izdaje sledeće saopštenje :

S obzirom da se kao centralno pitanje proteklih nedelja postavlja samo ko će sa kim u koaliciju, predizbornu ili postizbornu, Demokratska stranka Čačak se javno distancira od svih pokušaja da se izbornim kalkulacijama uvuče u blato sa strankama koje već drugu deceniju uništavaju naš grad. Umesto da se kao tema nametnu katastrofalni rezultati lokalne vlasti u proteklom periodu čije posledice svi osećamo u svojim novčanicima i frižiderima, stranke na vlasti na sve načine pokušavaju da opoziciju predstave kao interesnu grupu čiji je jedini cilj vlast po svaku cenu.

Demokratska stranka je stranka koja postoji 26 godine i prolazila je i kroz veća iskušenja i autokratske vlasti ali nikada nije bila moneta za potkusurivanje ni vlasti ni opoziciji. Niti će ikada biti. U cilju informisanja javnosti jasno navodimo :

– Da  nećemo biti deo predizborne koalicije čiji je jedini cilj svrgavanje najgore vlasti u istoriji Čačka i uzimanje vlasti po svaku cenu;

– da  nećemo saradjivati sa strankama čiji predstavnici nemaju legitimitet ni kod svojih članova porodice i koji u „pregovorima“ predstavljaju sami sebe i sopstveni ogoljeni interes da politički prežive ;

– da  nećemo saradjivati sa strankama koje su najodgovornije za sumorno loše statistike Čačka i koje su ga dovele u kategoriju najnerazvijenih lokalnih samouprava u Srbiji;

– da  nećemo sarađivati sa onima  koji su u proteklom periodu na bilo koji način politički oštetili Demokratsku stranku i na taj način poslali jasnu poruku svima da je u politici sve dozvoljeno i da je lična, sopstvena i jednokratna korist ispred opšteg interesa;

Kao odgovorna i stranka sa dugom tradicijom, Demokratska stranka u Čačku je zainteresovana da bude deo samo političkih programa čiji je cilj da se život u Čačku kvalitativno unapredi, da mladi i obrazovani više ne odlaze, da se ekonomski naš grad vrati tamo gde mu je i mesto, da lokalna vlast bude refleksija građana Čačka – obrazovana, pametna i da bude ponos našeg grada, a ne kao do sada – lažni stručnjaci sa kupljenim diplomama, neobrazovani, bahati…S tim u vezi, od gradske vlasti očekujemo da podnese izveštaj o radu u protekle četiri godine, a ne da nas bombarduje obećanjima za budućnost koja smo već mnogo puta čuli do sada.

Informativna služba Gradskog odbora Demokratske stranke Čačak