“Cirkuzanti” poraženi u Ivanjici

Fudbaleri Metalac Kolorada su došli na korak od plasmana u Prvu futsal ligu Srbije iako su u subotu

Fudbaleri Metalac Kolorada su došli na korak od plasmana u Prvu futsal ligu Srbije iako su u subotu poraženi u Ivanjici od istoimenog rivala, rezultatom 2-1. Milanovčani su u prvom delu sezone savladali izabranike Vidana Bojovića sa 4-1 što im daje prednost u međusobnom skoru, a kako obe ekipe imaju isti broj bodova „Cirkuzantima“ je u petak potrebna pobeda na svom terenu protiv „Krčagova“ kako bi overili plasman u elitni rang takmičenja.

Poraz koj ne boli previše. Tako bi se u najkraćem opisalo osećanje u taboru Cirkuzanata posle susreta u Ivanjici. Domaćin je slavio pobedu ali ne sa dovoljnom razlikom da bi bio u prednosti pred poslednje 18-kolo. Počelo je jako loše za ekipu iz Gornjeg Milanovca. Već u 2-om minutu Goran Maričić kažnjava grešku gostiju I Ivanjicu dovodi u prednost. Malo toga je funkcionisalo u igru Metalac Kolorada u prvih 20 minuta ali se rezultat na semaforu nije menjao. Razlog, Miloš Teofilović. Golman Metalac Kolorada je pravio bravure na svom golu I samo zahvaljujući njemu domaćin nije imao ubedljiviju prednost. Doduše mogli su I gosti do izjednačenja ali je Vladimir Vukašinović umesto mreže pogodio stativu. U nastavku igra spuštenog garda. Gosti su došli do daha I sve češće ugožavali Lišanina. Domaći nisu ostajali dužni. Pretili su sa svih mogućih pozicija ali su ispred sebe imali neverovatnog Teofilovića koji je jednostavno začarao svoju mrežu. A onda finiš kakav samo futsal može da priredi. Posle sjajne solo akcije ilija Spasojević ne pogađa praznu mrežu. Ponovo stativa. Ipak u 38-om minutu Spasojević trese mrežu nemoćnog Lišanina za delirijum na onom delu tribina gde su bili smešteni gostujući navijači, 1-1. U poslednjem minutu utakmice Kolaković je precizan I Ivanjica vodi sa 2-1. Posle svega nekoliko sekundi kazneni udarac za domaće. Kolaković šutira snažno, Teofilović istrčavanjem skraćuje ugao a saveznik Cirkuzanata je I prečka. Ostalo je Ivanjiica – Metalac Kolorado 2-1.

ac Kolorada je izluđivao igrače Ivanjice. Mnogo puta su domaći navijači ustajali sa svojih mesta radujući se pogodku. Mnogo puta smo svi videli loptu u mreži. Svi ali ne I Miloš Teofilović. Bravure koje je pravio na parketu Osnovne škole Kirilo Savić prepričavaće se još dugo. I ne samo u Gornjem Milanovcu već I u Ivanjici.

Kolo pre kraja prvenstva Metalac Kolorado I Ivanjica su izjednačeni na tabeli, sa po 42 boda, ali Milanovčani imaju bolji međusobni skor. Na trećem mestu je Partenon sa 40 bodova I nadom da će vodeći dvojac kiksirati u poslednjoj rundi. Računica je jasna. Pobeda u petak protiv ekipe Krčagova Cirkuzante vodi u prvu futsal ligu Srbije. Ipak neće biti lako protiv Užičana toga su svi svesni u sastavu iz Milanovca. Uzdaju se u veliku pomoć vernih navijača I nadaju da će posle tih odlučujić 40 minuta svi zajedno proslaviti veliki uspeh.